Avivasa Sigorta

Avivasa Sigorta

Türkiye'nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kuruldu. Türkiye'nin en güçlü gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.'nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA'nın hisselerinin yüzde 20'lik bölümü ise "AVISA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Şirket, Türkiye'de bireysel emeklilik sistemi başladıktan sonra halka arz edilen ilk bireysel emeklilik şirketi olmuştur. Aynı zamanda 330,8 milyon TL halka arz büyüklüğü ile Borsa İstanbul'da 2014 yılının en büyük halka arzı olarak gerçekleşmiştir. Halka arzımız sonrasında da daha büyük bir halka arz gerçekleşmemiştir. Şirketin piyasa değeri yaklaşık Kasım 2014'te halka arz esnasında 1,6 milyar TL olan şirket piyasa değeri son veri itibariyle 2,5 milyar TL seviyesindedir.

Otomatik Sigorta, Sağlık Sigortası, Hayat Sigortası

Avivasa Sigorta 'na ait listeyi bulabilirsiniz. Bulunduğun il'i tıklayarak Avivasa Sigorta 'na ulaşabilirsiniz. Ayrıca Avivasa Sigorta 'na ait il ve ilçelerde bulunan şubeleri ve şubelere ait adres, telefon ve yol tarifi bilgilerine ulaşabilirsiniz.
BENZER FİRMALAR